• Statuetki Pinokio
  • Statuetki Pinokio
  • Statuetki Pinokio

Kategorie

Człowiek z żelaza, czyli Belfer Roku

Statuetkę otrzyma Wykładowca, który zdaniem studentów jest najlepszy z pośród całej kadry akademickiej. Laureat tej zaszczytnej kategorii posiada rozległą wiedzę, jego wykłady przeprowadzane są w sposób dynamiczny, potraf zaciekawić każdym omawianym przez siebie tematem. Każdy student który zakończył kurs z tym wykładowcą wie, że naprawdę zgłębił tajniki danej dyscypliny.
dr hab. Antoni Wiliński

Dziekan Wydziału Informatyki.

Wykładowca, którego studenci słuchają z zapartym tchem i wręcz nigdy nie śpią na jego wykładach. Często nawet nie zauważają, że 1,5h przeznaczone na wykład minęły zadając pytania i łaknąc odpowiedzi. Posiada również unikalny system zaliczeń, i zawsze (pomimo ogromu obowiązków) jest dostępny dla studenta. Wielki wizjoner i wspaniały organizator.

Rozwiń


Człowiek ze Złotym Pistoletem, czyli Killer Roku

Statuetkę otrzyma Wykładowca, który zdaniem studentów jest najostrzejszym spośród całej kadry akademickiej. Jego uwadze nie umknie nawet najmniejsze niedopatrzenie w pracy. Zauważy i wypunktuje każdy, nawet najmniejszy brak merytoryczny jak i gramatyczny.
dr Stanisław Ewert-Krzemieniewski

Studium Matematyki.

Przez sito selekcji matematycznej przechodzą jedynie najwytrwalsi i nieliczni. Każdy student przed egzaminem u dr liczy każdą bezcenną minutę która pozostała mu do godziny prawdy. Do końca nie wiadomo ilu studentów rocznie, właśnie przez niego rezygnuje z uczelni. 

Rozwiń


Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, czyli Sokole Oko

Statuetkę otrzyma Wykładowca z oczami naokoło głowy, przed którym nic się nie ukryje. Właściwie nie wiadomo jak to robi, na sali pełnej ludzi zawsze znajdzie tą jedną jedyną która odważy się skorzystać z zewnętrznej pomocy.
dr hab. Ignacy Eryk Lipiński

Instytutu Fizyki

Osoba z niewiarygodną pamięcią wzrokową. Pamiętam ,że na egzaminie z Fizyki podczas gdy wzywał do swojego gabinetu potrafił wskazać kto ściągał i w dodatku pamiętał gdzie siedział (nie tylko w czasie egzaminu ale podczas wszystkich zajęć ). Nie zawsze wypraszał od razu za ściąganie, czasem mówił po egzaminie.

Rozwiń


Peacemaker, czyli Najbardziej Sprawiedliwy Wśród Sprawiedliwych

Statuetkę otrzyma Wykładowca, który jest najbardziej obiektywny, a w swoich ocenach nie kieruje się prywatnymi sympatiami. Laureata tej statuetki charakteryzuje ponadto umiejętność przyznania się do błędu.
Dr hab. inż. Jacek WRÓBEL prof. nzw.

Wkśir, prorektor ds. studenckich

zawsze uśmiechnięty, pozytywnie nastawiony do studenta. Od samego zjednoczenia uczelni stoi na straży spraw studenkich będąc głową działu ds studenckich w rekotracie. 

Rozwiń


Podróż za jeden uśmiech

Czyli najbardziej roześmiany Wykładowca. Laureat tej statuetki emanuje pozytywnymi emocjami przez cały rok akademicki, nie powstydzi się opowiedzieć dowcip rozluźniający atmosferę podczas wykładu czy ciężkiego egzaminu. 
dr inż. Eugeniusz Kornatowski

Wydział Elektryczny ZUT.

Na próżno byłoby szukać wykładu na którym nie opowiedziałby choć jednego kawału, lub anegdotki z życia wziętej. Człowiek z pasją uwielbiający dzielić się nią ze studentami.

Rozwiń


Złote Usta

Czyli najbardziej komunikatywny Wykładowca. Laureat tej statuetki potrafi udowodnić, że nawet najbardziej zagmatwane definicję są ciągiem logicznych następujących po sobie twierdzeń. Właściwie niewiadomo, czy to za sprawą systematycznego przekazywania wiedzy czy naturalnych zdolności komunikacyjnych.
dr inż. Ania Barcz

Wydział Informatyki ZUT.

Po co studentowi znać zagmatwane definicje z książek? Po co wiedzieć jak coś liczyć \"z definicji\"? Pani doktor zawsze stawia na praktykę i pomimo, iż uczy \"matematyki\" przekazuje praktyczne aspekty jej wykorzystania. Pokazuje że matematyka nie jest nudna i nikomu nie potrzebna, ale może być przyjemna. Do tego jest rzecznikiem Wydziału (pełnomocnikiem dziekana ds. promocji). Złote Usta WI.

Rozwiń


Diabeł ubiera się u Prady

Czyli najlepiej Ubrany Wykładowca. Laureat tej kategorii ma swój styl! Nie obce są mu najnowsze trendy w modzie, bezbłędnie potrafi łączyć ze sobą kolory i zawsze błyszczy na korytarzach uczelni.
dr inż. Krzysztof Jaroszewski

Wydział Elektryczny ZUT, elegancja, dbałość o detale, gust perfekcyjny

Rozwiń


Seksmisja

Czyli najbardziej Pożądany Obiekt Westchnień. Statuetkę otrzyma Wykładowca, do którego na uczelnianych korytarzach wzdychają studenckie serca. Posiadający rozległą wiedzę, zawsze nienagannie ubrany, dobrze zbudowany albo po prostu najbardziej urokliwy z wykładowców.
dr Małgorzata Machowska-Szewczyk

Wydział Informatyki ZUT.

Pani doktor o wspaniałych włosach koloru Miedzianego i nienagannej figurze. Na jej zajęciach zawsze męska część grupy jest obecna. Niektórzy nawet kilkukrotnie poprawiają dobre oceny, by tylko móc znów uczestniczyć w jej zajęciach.

Rozwiń


Pro Student

Czyli osoba potrafiąca utrzymać pozytywną atmosferę podczas wykładu, ćwiczeń lub konsultacji. Laureata tej statuetki cechuje nienaganne podejście do studenta, nie boi się spotkań poza uczelnią, potrafi doradzić w kwestiach dotyczących uczelni jak i życia osobistego studenta.
dr inż. Jan Bursa

Wydział Elektryczny ZUT.

Zawsze pomoże niekoniecznie w uczelnianej sprawie, podejmie studenta herbatą, od lat opiekun siatkarek i wszysystkich sportowców

Rozwiń


Hydrozagadka

Czyli najbardziej tajemniczy Wykładowca. Laureata tej kategorii cechuje nieprzeniknioność jego umysłu. Nikt nie wie co tak na prawdę dzieje się za drzwiami jego pokoju, wzbudza tym samym zainteresowanie braci studenckiej.
dr inż. Przemysław Mazurek

Wydział Elektryczny ZUT.

Człowiek  intrygujący pokolenia stuedntów, zagadką jest o czym będzię mówił na następnych zajęciach, bezgraniczny pasjonat, dopuszczający do siebie tylko starannie wyselekcjonowanych żaków.

Rozwiń